Zabudowa podbitki dachowej przy użyciu płyt Cementex

Podbitka z płyt cementowych

W tym artykule dowiesz się:

  • Od czego rozpocząć zabudowę podbitki dachowej?
  • Na co zwracać uwagę montując płyty cementowe?
  • Czym charakteryzują się produkty Cementex?

Czas na casting

Podbitka

Pierwsze skrzypce w tym projekcie grały płyty Cementex. Odpowiednio gęste i spełniające swoją rolę również w warunkach zewnętrznych. Aby dopełnić system, Ekipa Remontowa dobrała odpowiednie, dedykowane produkty z linii Cementex – grunt, taśmę zbrojącą, wkręty oraz masę szpachlową.

Jak wielokrotnie udowadniali nasi fachowcy, większość rzeczy da się wykonać na więcej niż jeden sposób. Taką podbitkę – na dwa. Egzamin mogłaby zdać konstrukcja taka, jak przy sufitach podwieszanych, przy jednoczesnym zadbaniu o zabezpieczenie jej przed warunkami zewnętrznymi. Ekipa Remontowa oceniła jednak, że w przypadku tejże realizacji nie ma miejsca na wykonanie takiej konstrukcji. Czy to stanowi problem? Wcale.

 

Przechodzimy do płyty

Podbitka płyta Cementex

Nasz zespół pracę rozpoczął od dokonania odpowiednich pomiarów. Konstrukcja dachu nie współgra idealnie z wymiarami płyty Cementex, dlatego należy ją odpowiednio przyciąć. Można to zrobić na kilka sposobów – przy użyciu szlifierki kątowej lub piły tarczowej. Ważna jest tu tarcza – powinna być diamentowa. Ekipa Remontowa zwraca uwagę nawet na najmniejsze detale, dlatego starała się zminimalizować ilość odpadów. W tym celu montaż rozpoczęto od środka.

Podbitka wkrety Cementx

Ważna uwaga! Przy pracy z płytami Cementex lub innymi płytami o wysokiej gęstości należy stosować dedykowane wkręty, które spełnią swoją rolę, jeśli chodzi o trwałość i łatwość montażu. Ekipa Remontowa skorzystała ze sprawdzonych środków, stawiając na wkręty Cementex.

 

Ostatnia zwrotka

Podbitka taśma Cementex

Podbitka zapłytowana? Czas na końcowe szlify. Wkręty oraz miejsca cięcia płyt trzeba zagruntować. Do tego celu nasi fachowcy wykorzystali… A jakże, grunt Cementex PM Primer. Jest on bardzo gęsty, co ułatwia pracę. Gdy grunt wyschnie, czas na taśmowanie i zaciąganie masy. Proces spoinowania płyt Cementex jest bardzo podobny jak w przypadku płyt gipsowo-kartnowych, z tą różnicą, że tu do spoinowania wykorzystuje się masę szpachlową Cementex PM Finisher. Została ona stworzona na bazie białego cementu, który można stosować w środowiskach wilgotnych. Całość dopełniła taśma zbrojąca Cementex, wykonana z wysokiej jakości włókna szklanego.

Gotowa podbitka cementowa

Nie brzmi to skomplikowanie, prawda? Szczególnie jeśli projektem dyrygują tak znakomici specjaliści. Uzyskany efekt nie jest oczywiście końcowym etapem – podbitka czeka jeszcze na montaż oświetlenia czy nadanie jej oczekiwanego wyglądu. Możliwości jest bez liku, ale o nich porozmawiamy innym razem. Sprawdźcie, co jeszcze potrafi nasza budowlana orkiestra Siniat. Obserwujcie nasz kanał i zostawcie subskrypcję, aby nie przegapić kolejnych odcinków.

 

Zobaczcie cały odcinek

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo