Raport

Kryzys energetyczny, bezprecedensowa globalna inflacja, wprowadzenie podwyższonych stóp procentowych oraz spowolnienie światowego wzrostu gospodarczego, zwłaszcza w Europie sprawiły, że konieczne było opracowanie konkretnych rozwiązań odpowiadających na wyzwania ubiegłego roku. Pomimo niekorzystnego środowiska biznesowego, w Etex udało nam się osiągnąć rekordowe wyniki finansowe i odnieść znaczące sukcesy w realizacji czterech kluczowych dla nas filarów: Zaangażowani ludzie, Doskonałość operacyjna, Doświadczenie klienta oraz Doskonałość handlowa, Zrównoważony rozwój i innowacyjność. Zgodnie z celem Etex tj. "inspiring ways of living", w Etex zdecydowanie angażujemy się w realizację Global Compact ONZ i 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG).

Global Compact ONZ 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG)

Reference image

Zrównoważone odpowiedzi
na pilne wyzwania

Wierzymy, że nagłe wyzwania wymagają rozwiązań zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych. W 2022 roku zdecydowanie wsparliśmy naszych przyjaciół z Ukrainy oraz ich rodziny, utrzymaliśmy zaangażowanie w naszym zespole pracowników, rozwijaliśmy partnerstwa z klientami oraz podjęliśmy znaczące kroki w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości.

Pełny Raport Roczny z 2022 roku

ar2022_cover.png

RATING ESG

Droga do zrównoważonego rozwoju 2023

RATING ESG

W 2022 roku odnotowaliśmy również poprawę naszego ratingu ESG, który wyniósł 16,9 (18,1 w 2021 roku). Jest to doskonałe osiągnięcie, które plasuje Etex w najlepszej 10 firm w kategorii „Produkty budowlane”. W naszych płytach gipsowo-kartonowych i materiałach izolacyjnych zastosowano również rekordowe poziomy surowców pochodzących z recyklingu. Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić pełną historię naszej działalności z roku 2022.

Pobierz Raport Roczny 2022

Sprawdź jak Grupa Etex aktywnie przyczynia się do realizacji idei zrównoważonego rozwoju, ograniczenia odpadów i zmniejszenia śladu węglowego.

Pełny raport roczny 2022 (PDF)

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo